KONTAKT Z NAMI:
+ 48 888 362 989
+ 48 534 028 281
automedia@poczta.fm

Co każdy o GPS-ach wiedzieć powinien...


W dzisiejszych czasach lokalizowanie i monitorowanie floty pojazdów to standard w niemalże każdym przedsiębiorstwie, które ceni sobie czas i pieniądze.


Praktyka dowodzi, że zastosowanie najprostszych systemów monitoringu przynosi w krótkim czasie wymierne korzyści i inwestycja zwraca się bardzo szybko!

Poniżej wyjaśniamy najważniejsze kwestie związane z systemem gps...Jak to działa?

Lokalizator pojazdów zamontowany w pojeździe odbiera dane z satelity GPS i na tej podstawie określa pozycję pojazdu. Następnie wysyła te dane przez sieć GSM za pomocą GPRS (internet) do serwera bazy danych lub za pomocą SMS na telefon komórkowy. Proces ten odbywa sie na bieżąco.

Dzięki zamontowaniu sondy paliwa lub przystawki CAN można otrzymać dane o jakości zatankowanegopaliwa bądź niekontorlowanym ubytkom.

Co to jest system monitorowania pojazdów? 


Monitorowanie pojazdów za pomocą systemów GPS to przykład zaawansowanej technologii nadzoru w służbie firm prywatnych i publicznych. Zbudowany jest on w technologii klient-serwer. Dane lokalizacyjne pojazdu są przesyłane na serwer komunikacyjny a nadzór firmy może na bieżąco je kontrolować z dowolnego miejsca.  W wyniku tego mamy dokładną informację o pozycji pojazdu, prędkości w danym czasie. W serwerze bazy danych zbierane i archiwizowane są dane dotyczące przebytych tras, co pozwala w każdej chwili sprawdzić pozycje pojazdów i inne informacje podając interesującą nas datę i godzinę. 

Dla kogo przeznaczony jest system monitoringu?

Monitoring pojazdów idealnym rozwiązaniem dla firm transportowych, budowlanych a także zatrudniających przedstawicieli handlowych. Informacje o pozycji, kierunku jazdy, tankowaniach, prędkości i obrotach silnika ukazywane są w czasie rzeczywistym. Kontrola ta działa mobilizująca na kierowców, ale także zwiększa bezpieczeństwo powierzonego ładunku. Wdrożenie systemu monitoirngu gps przez komunikacje miejską może zwiększych komfort podróżnych. Centrala ma stały wgląd na rozmieszczenie pojazdów w terenie, przez co może skutecznie interweniować w przypadku opóźnień, korków a w przypadku awarii będzie można podstawić pojazd zastępczy. Coraz częściej system gps ma swoje zastosowanie w życiu prywatnym. Nie tylko w przypadku kradzieży, organy ścigania szybko namierzą zgubę ale można otrzymać dodatkową zniżkę u ubezpieczyciela w przypadku posiadania AC.

Czym kierować się przy wyborze systemu monitorowania?

Przy zakupie prawidłowego systemu monitorowania nie należy kierować się ceną, gdyż monitoring pojazdów to złożony proces, oparty na wielu czynnikach wpływających na skuteczność. Proszę pamiętać, że decydując się na konkretne rozwiązanie musimy wziąć pod uwagę nie tylko koszt zakupu, ale również pewność, że system będzie działał poprawnie i przynosił korzyści dla firmy. Wykorzystywanie tanich systemów okazuje się wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Są rozwiązania, które bardzo łatwo można sabotować. Klient dokonując wyboru powinien mieć świadomość, że system musi być otwarty i rozwojowy tak, aby w przyszłości w momencie pojawienia się kolejnych potrzeb można było je zrealizować.

Ile to kosztuje?

Decydując się na zakup systemu monitorowania pojazdów należy wziąć pod uwagę ilość pojazdów, które będą objęte nadzorem. Bowiem cena pojedyńczego urządzenia uzależniona jest od wielkości naszego zamówienia. Cały system to nie tylko sam lokalizator. Liczyć się trzeba z comiesięczną opłatą abonamentową związaną z konieczności wyposażenia urządzenia w kartę telemetryczną. Karta można zakupić u jednego z dostawców usług telekomunikacyjnych ale również dostawca urządzeń dostarczy wszystko w komplecie. Wracając do meritum aby posiadać system lokalizacji pojazdów trzeba liczyć się z: - zakupem urządzenia - cena już od 400 zł - wydatek jednorazowy - opłata abonamentu - cena uzależniona od tego czy pojazd jest eksploatowany w kraju czy zagranicą - wydatek comiesięczny, już od 30 zł w zależności od operatora - nie można zapomnieć o profesjonalnym montażu powyższego zestawu. W tym zakresie zachęcamy zapoznać się z naszą ofertą.
Strona stworzona za pomocą Kreatora WWW.